2 Günde Vajinismus Tedavisi Mümkün mü?

Dr.ÖzgürAğlamış-VajinismusTedavisi-005

Vajinismus istemsiz kasılmalara bağlı olarak cinsel ilişkinin gerçekleşememesi ya da ağrılı gerçekleşmesi durumudur. Genelde ilk gece korkusu olarak bilinmektedir.

Vajinismusun temelinde korku yatmaktadır. Korku kadın bedeninde panik atak benzeri bir durum yaratmaktadır. Her şey yolunda giderken ilişki anı geldiği zaman bacaklarda sırtta yoğunlaşan tüm bedeni kaplayan bir kasılma, nefes alışverişlerde hızlanma, kalpte çarpıntı, ağlama hissi ve güçlü bir şekilde eşi üstünden itme benzeri bir refleks açığa çıkmaktadır.

İlk 1-2 başarısız deneme sonrası çiftler araya zaman girerse düzeleceğini düşünür. Bazı çiftler bu arada ilaç, alkol ya da sakinleştiricilerle ilişki gerçekleştirme yoluna giderler. Başarısız onlarca deneme sonunda moral bozukluğu ve başarılamayacağı inancı baskın hale gelir. Özellikle süre 1-2 yılı geçtikten sonra ailelerden ve çevreden çocuk baskısı gelmesi de süreci daha da kısır bir döngü haline getirir.

Profesyonel yardım alınmadığı sürece tedavi sağlanamadığı için bu durum çiftler arası evlilikleri çatırdatan, yatakları ayıran, boşanmalara dahi yol açan bir problem haline gelir.

Dr. Özgür Ağlamış'a Özel Vajinismus Tedavisi ve Yöntemleri

Vajinismus için Dr.Özgür’ün özel olarak geliştirdiği ve  kalıcı tedavi sağlayan yöntem ve aletler ile vajinismustan kesin olarak kurtulmak artık çok kolay.

Dr.ÖzgürAğlamış-VajinismusTedavisi-004

Dünyada ve Türkiye’de Vajinismus tedavisi için ilk defa Dr Özgür tarafından kullanımına başlanan, kullanımı sırasında hastaya rahatça uygulanabilen, hastanın hiç hissetmeyeceği canını yakmayan özel akımlar veren aletler ile kasların kalıcı olarak gevşemesi sağlanmaktadır. Aynı zamanda bu işlem ile sonrasında yaşanacak cinsel ilişki sırasında cinsel hassasiyetin ve keyfin arttırılması sağlanır.

Vajinismus 2 seans ile hatta bazı çiftlerde tek seansla bile kalıcı şekilde tedavi edilebilir. Aslında son derece kolay ağrısız, anestezi alınmasına gerek kalmadan, ameliyatsız bir şekilde tedavisi olmasına rağmen çiftlerin profesyonel yardım almamasından dolayı neredeyse 10 yıla yakın vajinismus problemi olan hatta içlerinde kadın doğum uzmanı dahil çiftleri tedavi tecrübemizle deneyimlemiş tedavi etmiş bulunmaktayız.

Tedavide kadınların çıkmaktan çok fazla korktuğu çatal olarak tarif edilen masa yer almamaktadır. Aynı şekilde vajina içerisine bakmak için yerleştirilen spekulum da kullanılmayarak hastanın korkuları pekiştirilmeden, zarar vermeden muayene sağlanmaktadır.

Vajinismus cinsellikle ilgili yanlış bilgilerin, hurafelerin, korkuların ilişki anı geldiğinde çok acıma olacak, çok fazla kanama olacak, eşle kitlenme olacak, vajina içerisi geçilmez etten bir duvar haline gelecek şeklinde kadın bedenini teslim alması durumudur. Bundan dolayı tüm çiftlerimizle önce bu yanlış bilgilerin giderilmesi üzerine yoğunlaşıp sonrasında kişiye özel  vaginal egzersizler ile vajinismusun üstesinden kalıcı olarak hep birlikte geliyoruz.

 

Merak edilenler

Vajinismus tedavisi kalıcı bir işlem mi?

Evet tedavi sonrası tekrarlamaz.

Sadece benim başıma mı böyle bir sorun geldi çok mu şansızım?

Ne yazık ki bu can sıkıcı durum her yıl onbinlerce çiftin karşılaştığı çok yaygın bir problemdir.

Vajinismus tedavisinde eşim hep yanımda olmalı mı?

Önerimiz eşinizin hep yanınızda olması ama gelemeyecekse ilk seans mutlaka gelmesi, onun haricinde yalnız gelebilirsiniz.

Vajinal aletler mi kullanılıyor?

Kullanılan özel teknikler ve aletler son derece kibar ve canınızı yakmamak üzere tasarlanmış aletlerdir. Çoğu hastamız tedavi öncesi vajina içine penis alamazken bu aletlerin nasıl uygulanacağını sorar ve korkar. Ama tedavi başlayınca işlemin ne kadar rahat olduğunu görünce tüm bu korkularından kurtulur ve tedaviye daha iyi odaklanır.

Vajinismusun 1 seans ile tedavisi mümkün mü?

Evet, bazı çiftlerin sorununu sadece 1 seansla çözüyoruz.

Vajinismusun tedavisi için parmak egzersizi uyguluyor musunuz?

Hayır, parmak egzersizi uygulamıyoruz.

Tedavi için 2 seans peş peşe mi gelmem gerekir arada zaman olmalı mı?

Bu tamamen hastamıza bağlı. Yurtdışı ya da şehir dışından gelen hastamızsa 2 gün üst üste gelecek şekilde planlama yapılarak tedavisi sağlanmaktadır. İstanbul’da yaşıyor ya da kliniğe rahat gelip gidebilecek mesafedeki hastalarımızla hastamızın uygunluk durumuna göre seans ayarlıyoruz.

Vajinismusun tedavi seansları kaç dakikadır?

45 dakika ile 1 saat arası değişmektedir.

Vajinismus hep psikolojik sebeplerden mi kaynaklanır?

%95 oranında psikolojik sebepler olsa da %5 gibi anatomik sorunlara bağlı sebepler de olabilir.

Vajinismus tedavisinde kızlık zarı ameliyatı yapılır mı?

100 hastadan 1’in de kızlık zarı doğuştan kapalı ya da anatomik yapısı bozulmuş olabiliyor. Sadece bu durumda ameliyatın yeri var. Standart tedavide böyle bir ameliyatın yeri yok.

Vajinismusun tedavisinden sonra normal doğum yapabilir miyim?

Evet, aldığınız tedavi sonrası normal doğum yapmanıza engel bir durum olmuyor.

Vajinismus tedavisi pahalı bir tedavi midir?

Hayır boşanmalara gidebilen sürece sebep olan çiftlerin yıllarca birliktelik kuramamasına sebep olan bu kadar önemli bir problemin 2 gün içinde kalıcı şekilde çözülmesi için belirlenen fiyat makul seviyelerde karşılanabilir bir ücrettir.