Labioplasti Revizyon Cerrahisi

Her geçen gün sayısı artan labioplasti ameliyatlarına paralel olarak işlem sonrası istediği sonucu alamayan ya da sonuçtan memnun olmayan hastaların da sayısı artmaktadır. Burada hastanın dokusunun iyileşme sürecinde verdiği yetersiz yanıt operasyonun tecrübeli ellerde yapılmış olması kadar önemlidir. Sonuç olarak tekrardan bir düzeltme (revizyon) ameliyatına ihtiyaç duyulabilir.

Revizyon Labioplasti cerrahisi ilk ameliyata göre çok daha zordur. Deneyimli merkez ve ellerde yapılması önem arz eden bir durumdur. Daha önce cerrahi geçirmiş bir dokunun kanlanması, anatomisi, fizyolojisi değişmiştir. Labioplasti ameliyatlarında doku çıkarıldığı için sonrasında kalan kısıtlı doku ile yeni bir revizyon ameliyatı yapmak tecrübe gerektirmektedir.

 

Labioplasti Revizyon Cerrahisi hakkında şimdi bilgi alın.

Op. Dr. Özgür Ağlamış

Labioplasti Revizyon Cerrahisi Yöntemleri

Labioplasti Revizyon cerrahi tekniğimizde doku iyileşmesini hızlandırmak için kişinin kendi yağından hazırlanan Stromal Vasküler Fraksiyon(SVF) uygulaması işlemin başarısını arttırmaktadır.

İç dudakların tamamına yakının alındığı durumlarda klitoral hood ( klitoris üstü deri) dokusundan flep çevirilerek yeniden bir iç dudak yapılabilmektedir. Kliniğimizde dünyanın dört bir yanından daha önceki labioplasti ameliyatından memnun olmadığı için revizyon ameliyatına gelen bir çok hastayı ağırlamakta, revizyon cerrahileri sonrası ülkelerine yüzlerinde sıcak ve içten bir gülümsemeyle uğurlamaktayız.

 

Op. Dr Özgür Ağlamış

Board Sertifikalı Genital Estetik Uzmanı

Sıkça Sorulan Sorular

 • İç dudakların asimetrik görünmesi
 • İlk cerrahide iç dudakların tamamına yakınının alınması
 • İç dudakların uçlarının tırtıklı, pürüzlü ve katlantı şeklinde görünmesi
 • İç dudaklarda ayrılma olması ve yara hattının birleşememesi
 • İdrar yaparken idrarda sağa ya da sola yön değişikliği olması
 • Klitoris çevresindeki dokunun fazla bırakılmasına bağlı klitorisin mikro penis gibi görünmesi ve bu görüntünün kişiyi rahatsız etmesi

 • İşlem lokal anestezi ya da genel anestezi altında yapılır.
 • Aynı gün hastaneden taburculuk şansı bulunmaktadır.
 • İşlemden 4-5 gün sonra kontrollerde herhangi bir sorun saptanmaz ise hastanın mevcut durumuna göre uçak yolculuğu yapılabilir.
 • Kullanılan tüm dikişler kendiliğinden erimektedir yeniden bir cerrahi müdahale gerekmez.
 • Kişi işlemden 3-4 gün sonra iş hayatına dönüş yapabilir.
 • Genellikle işlem sonrası his kaybı yaşanmamaktadır.

Tedaviler

Vajinismus Tedavisi

İlk gece korkusu olarak da bilinen vajinismus, istemsiz kasılmalara bağlı olarak cinsel ilişkinin gerçekleşememesi ya da ağrılı gerçekleşmesi durumudur.

Genital Estetik

Genital rejuvenasyon uygulamalarıyla cerrahi ya da cerrahi olmayan prosedürler ile yaşlanma belirtilerinden kurtulmak, kaybolan özgüveni tazelemek mümkündür.

Labioplasti

Şeklini, formunu kaybetmiş, diğer dudağa göre simetrisini kaybedip asimetrikleşmiş olan, kenarları koyulaşıp siyahlaşan iç dudakların düzeltilmesi cerrahisidir.

Vajinoplasti

Vajina daraltma olarak da bilinen Vajinoplasti vajen içerisinden his kaybı yaratmayacak ölçüde uygun miktarda doku çıkarılarak karşılıklı dikilerek daraltma sağlanmış olur.

Dr. Özgür Genital Rejuvenation Konsept

Yapılan operasyonla genital bölge öncesine göre çok daha genç ve fit görünmekte, dış dudaklar hacimli ve konturlu olmakta, iç dudaklar simetrik ve olması gereken boyuta getirilmektedir.

Klitoris Estetiği

Klitoris üstünü bir şapka gibi kapatan klitoral hood olması gerekenden daha aşağıda, elastikiyetini kaybetmiş ve sarkık ise bu estetik açıdan kötü bir görüntü oluşturduğu gibi klitoral orgazm ve hissiyat kaybına neden olacaktır.

Genital Bölge Gençleştirme

Hafif bir anestezi altında liposuction ile karından sadece 1 enjektör yağ dokusu alınmakta, alınan yağ dokusu özel kitler ile işlenerek kök hücreden zengin bir rejuvenasyon kokteyli elde etmekteyiz.

Orgazm Aşısı

Hastadan alınan kan ile hazırlanan aşı dış dudaklara, klitoris, G noktası, idrar kanalı çevresi ve mesane tabanına, ön ve arka vajinal duvara enjekte edilmektedir.

G-SHOT

Çeşitli dolgu materyallerinin kullanıldığı (Hyalüronik asit, Yağ dolgusu) G-SHOT işleminde muayene ile G noktası belirlendikten sonra bu alana dolgu işlemi yapılarak bir nevi tümsekcik oluşturularak belirginleşmesi sağlanmaktadır.

Lazer ile Vajina Daraltma

Lazer teknolojisi ile vajina içerisine kontrollü bir şekilde atışlar yapılarak vajina daraltılması genital estetik uygulamaların en trend olanlarından.

Genital Beyazlatma

Lazer ile koyulaşan vajina, bikini bölgesi ve bacak içlerine enerji etkisi ile soyma ve renk açma işlemi uygulaması diğer iğneli mezoterapili renk açma işlemlerine göre acısız olması, yabancı bir maddenin vücuda enjekte edilmemesi dolayısıyla daha çok talep görmektedir.

İdrar Kaçırma Tedavisi(Ameliyatsız)

Vajina içerisine yerleştirilen prob ile lazer atışları yapılarak kollajen ve bağ dokusu azalmasına bağlı sarkan idrar torbası ve bozulan anatominin tekrar düzeltilmesi sağlanır.

Kızlık Zarı Dikimi

Kalıcı ve geçici kızlık zarı dikimi olarak iki ana teknik uygulanmaktadır. Kızlık zarı cerrahileri genel olarak kısa iyileşme sürelerine sahiptir. İyi ve dikkatli bir cerrahi bakım ile sorunsuz bir şekilde ameliyat sonrası süreç geçirilir.

Doğum Yırtığı Onarımı

Perineoplasty olarak da bilinen bu operasyon, bölgenin görünümünü estetik açıdan düzelttiği gibi aynı zamanda ilişki sırasında olan ağrıların da azalmasına hatta tamamıyla tedavi edilmesine olanak vermektedir. Bu işlem ile açık görünen vajina girişi daha kapalı ve sıkı görünmektedir.

Pubis Estetiği

Kadın genital bölgesinin üst kısmında tümsek şeklinde yer alan yağdan zengin ve üzerinde tüylenme olan bölüm pubik bölge olarak adlandırılır. Bu bölgede yağ birikimi ve kilo alıp vermeye bağlı olarak oluşan sarkmalar estetik açıdan rahatsız edici bir görünüm oluşturur.

Labioplasti Revizyon Cerrahisi

Her geçen gün sayısı artan labioplasti ameliyatlarına paralel olarak işlem sonrası istediği sonucu alamayan ya da sonuçtan memnun olmayan hastaların da sayısı artmaktadır. Sonuç olarak tekrardan bir düzeltme (revizyon) ameliyatına ihtiyaç duyulabilir.

Klitoris Küçültme ve Düzeltme Cerrahisi

Bu bölge kadın cinsel hayatı için çok fazla önem arz eden çok hassas bir bölgedir. Bu bölgede çok yoğun sinir ağı ve damarlanma mevcuttur. Yapılan cerrahinin his kaybına neden olmaması son derece önemlidir.

Hemen İletişime Geçin

Uzman ekibimize sormak istediklerinizi iletmek ve anında randevu almak için hemen iletişime geçin.