Labioplasti (İç Dudak Estetiği)

Adsız tasarım (60)

İç dudak estetiği genital estetik uygulamaları içerisinde dünya üzerinde en fazla yapılan ameliyattır. Şeklini , formunu kaybetmiş, diğer dudağa göre simetrisini kaybedip asimetrikleşmiş olan , kenarları koyulaşıp siyahlaşan iç dudakların düzeltilmesi cerrahisidir. Sadece  şekil düzeltme cerrahisi olmayıp aynı zamanda bu şekil bozukluğuna bağlı kronik ve geçmeyen vajinal akıntıların giderilmesini, ilişki sırasında oluşan ağrının tedavi edilmesini , dar çamaşır, bikini, tayt giyildiğinde oluşan tahriş ve acı hissinin de kaybolmasını sağlar.

En çok barbieplasty, wedge  ve trim teknikleri uygulanmakta olup hasta tercihi ve doktor önerisiyle ameliyat şekline hasta ile birlikte karar verilir. Barbieplasty tekniğinde tüm iç dudaklar geride çok az bir parça kalacak şekilde çıkarılırken wedge tekniğinde kama şeklinde üçgen bir parça çıkarılarak yeniden şekillendirilir ya da trim tekniğinde olduğu gibi sadece traşlanarak az bir doku çıkarılması ile şekillendirme sağlanır

Ameliyat sırasında radyofrekans ve lazer teknolojisi ile kesim yapıldığı için yara iyileşmesi çok daha hızlı ve iyi olmaktadır. Atılan dikişler 25 gün içerisinde kendiliğinden eriyecek olup dikişlerin alınmasına gerek yoktur. Kullanılan dikişler ve tekniklerden dolayı 1 ay sonra izler kaybolmaya başlayacak 2-3 sonrasında ameliyat olduğunuz belli olmayacak kadar dikiş izleri kaybolacaktır.

Operasyon 45 dk ile 1 saat arasında sürmekte lokal ya da genel anestezi altında yapılabilmektedir. Ameliyat sonrası aynı gün taburculuk imkanı bulunmaktadır. Ameliyat sonrası 2.gün ev hayatına 5 gün sonra ise iş hayatına dönme imkanı bulunmaktadır.

 

Dr.ÖzgürAğlamış-Labioplasti-001

Merak edilenler

Kalıcı bir işlem mi?

Evet, labioplasti operasyonu kalıcıdır.

Ameliyat ne kadar sürüyor?

45 dk-1 saat arasında sürer.

Genel anestezi mi yoksa lokal anestezi mi?

Hastanın tıbbi durumuna ve hasta isteğine göre her 2 anestezi şekli de uygulanabilir.

İyileşme süreci nasıldır?

Ortalama 3 gün içerisinde iyileşme kaydedilir.

İşlem sonrası ağrı ve kanama olur mu?

İşlem sırasında ve sonrasında iyi bir ağrı kontrolü yapıldığı için ağrı hissedilen bir ameliyat değildir. Cerrahi sonrası iyi bir bakım uygulanırsa kanama görünmez.

Ne zaman cinsel ilişkiye girebilirim?

25 gün sonra, doktorunuzdan onay aldıktan sonra cinsel ilişkiye girebilirsiniz

Partnerim böyle bir operasyon geçirdiğimi anlar mı?

İyileşme süreciniz tamamlandıktan sonra cerrahi izinin anlaşılması zordur.

Ne zaman çalışma hayatına dönebilirim?

Operasyondan sonra 3-5 gün içinde çalışma hayatına dönebilirsiniz.

Ne zaman yolculuk yapabilirim?

3 gün sonra uçak yolculuğu dahil yolculuk yapabilirsiniz.

Kızlık zarıma herhangi bir zarar verir mi?

Hayır işlem kızlık zarından çok farklı bir bölgede gerçekleştiği için zarar görmez ve bakire hastalarda da uygulanabilir.