Genital Estetik Operasyonları

Genital bölgeniz gençleşsin.

Genital bölge yaş almakla, doğumlarla, sıcak ağda veya epilasyon gibi kronik travmalara maruz kalmakla  beraber vücudun diğer bölgelerinde olduğu gibi yaşlanmaya, deforme olmaya, hacmini kaybetmeye, cilt kalitesini yitirmeye başlar. Genital rejuvenasyon uygulamalarıyla cerrahi ya da cerrahi olmayan prosedürler ile bu yaşlanma belirtilerinden kurtulmak, kaybolan özgüveni tazelemek mümkündür.

Yapılan araştırmalara göre genital estetik operasyonları bir önceki yıllar ile kıyaslandığında talebi  en çok artan trend estetik uygulamalarıdır. Gelişen teknoloji ile beraber lazer ve radyofrekans uygulamaları  genital estetik operasyonları içerisinde yerini almış, hastalara ağrısız ve daha hızlı iyileşme süreçleri sağlayan uygulamaların yapılmasına fırsat vermiştir. Aynı şekilde dolgu ve Stromal Vasküler Fraksiyon (SVF) uygulamaları gibi rejuvenasyon prosedürleri de sıkça kullanılan genital estetik uygulamalarıdır.

Genital Estetik Operasyonları hakkında şimdi bilgi alın.

Op. Dr. Özgür Ağlamış

Genital Estetik'e Kimler İhtiyaç Duyar?

Öncelikli amaç tüm estetik cerrahi ameliyatlarında olduğu gibi görünümü güzelleştirmek, bozulan anatomiyi düzeltmek, genital bölgeyi arzu edilen görünüm doğrultusunda yeniden şekillendirmektir. Bunun yanı sıra genital bölge cinsel ilişkinin yaşandığı bölge olduğu için sadece görüntünün değil yapılan işlemlerle fonksiyonların da düzeltilmesi amaçlanır.

Örneğin iç dudak estetiği eski formunu kaybetmiş, şekli bozulmuş, sarkmış, kenarları koyulamış labium minusların şeklini düzeltmekle kalmayıp bu şekil bozukluğuna bağlı kronik ve geçmeyen vajinal akıntıların giderilmesini, ilişki sırasında oluşan ağrının tedavi edilmesini , dar çamaşır, bikini, tayt giyildiğinde oluşan tahriş ve acı hissinin de kaybolmasını sağlar.

 • Genital estetik operasyonlarına birden fazla veya iri bebek şeklinde normal vajinal yoldan doğum yapanlar
 • Doğum sırasında yırtığı geniş olanlar
 • Doğum yırtığı kötü iyileşenler
 • Sezaryen dikiş yerleri iz kalarak iyileşenler
 • Zaman içerisinde vajinal genişlemeye bağlı ilişki sırasında vajinasından ses gelen, hava çıkanlar
 • İç dudakları ergenlikten itibaren sarkık, büyük, asimetrik olanlar
 • İç dudakları sonradan sarkan , formunu yitiren, kenarları koyulaşanlar
 • Sıcak ağda ve epilasyonlara bağlı genital bölgesi renk değiştiren, koyulaşanlar
 • Cinsel ilişki sırasında orgazm olamayan, yeterli uyarılma sağlayamayanlar
 • İlk başta herşey yolundayken sonradan cinsel ilişki sırasında his kaybı yaşamaya başlayanlar
 • Dış dudakları hacim kaybedip kırışmaya başlayanlar
 • Genital bölge cilt kalitesi bozulmaya kırışmaya başlayanlar
 • Gülerken, hapşırınca, ıkınıca , öksürünce idrar kaçırmaya başlayanlar ihtiyaç duyar.

Op. Dr Özgür Ağlamış

Board Sertifikalı Genital Estetik Uzmanı

Videolar

Tedaviler

Vajinismus Tedavisi

İlk gece korkusu olarak da bilinen vajinismus, istemsiz kasılmalara bağlı olarak cinsel ilişkinin gerçekleşememesi ya da ağrılı gerçekleşmesi durumudur.

Genital Estetik

Genital rejuvenasyon uygulamalarıyla cerrahi ya da cerrahi olmayan prosedürler ile yaşlanma belirtilerinden kurtulmak, kaybolan özgüveni tazelemek mümkündür.

Labioplasti

Şeklini, formunu kaybetmiş, diğer dudağa göre simetrisini kaybedip asimetrikleşmiş olan, kenarları koyulaşıp siyahlaşan iç dudakların düzeltilmesi cerrahisidir.

Vajinoplasti

Vajina daraltma olarak da bilinen Vajinoplasti vajen içerisinden his kaybı yaratmayacak ölçüde uygun miktarda doku çıkarılarak karşılıklı dikilerek daraltma sağlanmış olur.

Dr. Özgür Genital Rejuvenation Konsept

Yapılan operasyonla genital bölge öncesine göre çok daha genç ve fit görünmekte, dış dudaklar hacimli ve konturlu olmakta, iç dudaklar simetrik ve olması gereken boyuta getirilmektedir.

Klitoris Estetiği

Klitoris üstünü bir şapka gibi kapatan klitoral hood olması gerekenden daha aşağıda, elastikiyetini kaybetmiş ve sarkık ise bu estetik açıdan kötü bir görüntü oluşturduğu gibi klitoral orgazm ve hissiyat kaybına neden olacaktır.

Genital Bölge Gençleştirme

Hafif bir anestezi altında liposuction ile karından sadece 1 enjektör yağ dokusu alınmakta, alınan yağ dokusu özel kitler ile işlenerek kök hücreden zengin bir rejuvenasyon kokteyli elde etmekteyiz.

Orgazm Aşısı

Hastadan alınan kan ile hazırlanan aşı dış dudaklara, klitoris, G noktası, idrar kanalı çevresi ve mesane tabanına, ön ve arka vajinal duvara enjekte edilmektedir.

G-SHOT

Çeşitli dolgu materyallerinin kullanıldığı (Hyalüronik asit, Yağ dolgusu) G-SHOT işleminde muayene ile G noktası belirlendikten sonra bu alana dolgu işlemi yapılarak bir nevi tümsekcik oluşturularak belirginleşmesi sağlanmaktadır.

Lazer ile Vajina Daraltma

Lazer teknolojisi ile vajina içerisine kontrollü bir şekilde atışlar yapılarak vajina daraltılması genital estetik uygulamaların en trend olanlarından.

Genital Beyazlatma

Lazer ile koyulaşan vajina, bikini bölgesi ve bacak içlerine enerji etkisi ile soyma ve renk açma işlemi uygulaması diğer iğneli mezoterapili renk açma işlemlerine göre acısız olması, yabancı bir maddenin vücuda enjekte edilmemesi dolayısıyla daha çok talep görmektedir.

İdrar Kaçırma Tedavisi(Ameliyatsız)

Vajina içerisine yerleştirilen prob ile lazer atışları yapılarak kollajen ve bağ dokusu azalmasına bağlı sarkan idrar torbası ve bozulan anatominin tekrar düzeltilmesi sağlanır.

Kızlık Zarı Dikimi

Kalıcı ve geçici kızlık zarı dikimi olarak iki ana teknik uygulanmaktadır. Kızlık zarı cerrahileri genel olarak kısa iyileşme sürelerine sahiptir. İyi ve dikkatli bir cerrahi bakım ile sorunsuz bir şekilde ameliyat sonrası süreç geçirilir.

Doğum Yırtığı Onarımı

Perineoplasty olarak da bilinen bu operasyon, bölgenin görünümünü estetik açıdan düzelttiği gibi aynı zamanda ilişki sırasında olan ağrıların da azalmasına hatta tamamıyla tedavi edilmesine olanak vermektedir. Bu işlem ile açık görünen vajina girişi daha kapalı ve sıkı görünmektedir.

Pubis Estetiği

Kadın genital bölgesinin üst kısmında tümsek şeklinde yer alan yağdan zengin ve üzerinde tüylenme olan bölüm pubik bölge olarak adlandırılır. Bu bölgede yağ birikimi ve kilo alıp vermeye bağlı olarak oluşan sarkmalar estetik açıdan rahatsız edici bir görünüm oluşturur.

Labioplasti Revizyon Cerrahisi

Her geçen gün sayısı artan labioplasti ameliyatlarına paralel olarak işlem sonrası istediği sonucu alamayan ya da sonuçtan memnun olmayan hastaların da sayısı artmaktadır. Sonuç olarak tekrardan bir düzeltme (revizyon) ameliyatına ihtiyaç duyulabilir.

Klitoris Küçültme ve Düzeltme Cerrahisi

Bu bölge kadın cinsel hayatı için çok fazla önem arz eden çok hassas bir bölgedir. Bu bölgede çok yoğun sinir ağı ve damarlanma mevcuttur. Yapılan cerrahinin his kaybına neden olmaması son derece önemlidir.

Hemen İletişime Geçin

Uzman ekibimize sormak istediklerinizi iletmek ve anında randevu almak için hemen iletişime geçin.