Vajinismus Tedavisi ve Genital Estetik Uzmanı

G-SHOT (G Noktası Dolgu İşlemi)

G noktası kadın genital bölgesinde klitoristen sonra en hassas ve uyarılabilir alandır. Aslında isminin aksine bir nokta değil vajina girişi üst duvarda idrar çıkış deliğinin 3-4 cm arkasında 1-2 cm’lik alana sahip, sinir uçlarından yoğun olan çok hassas bir bölgedir. Bazı yayınlar aslında bu bölgenin klitorise giden sinir ağlarının yoğunlaşarak geçtiği bir bölge olduğunu bir nevi klitorisin devamı olduğunu belirtirler.

İlişki sırasında penise vajina içerisinde her giriş çıkış esnasında G noktasına sürtünerek geçer. Bu sürtünme hareketi de uyarılmayı doğal olarak da kadın hazzını sağlar. Ama bu nokta zamanla vajina genişlemesine ve yaşlanmaya bağlı olarak yukarı doğru çıkmakta, penis giriş çıkış sırasında bu noktaya değmeden bir nevi pas geçerek ilişkiye devam etmektedir.

Çeşitli dolgu materyallerinin kullanıldığı (Hyalüronik asit, Yağ dolgusu) G-SHOT işleminde muayene ile G noktası belirlendikten sonra bu alana dolgu işlemi yapılarak bir nevi tümsekcik oluşturularak belirginleşmesi sağlanmaktadır. Böylece penis her vajinaya giriş çıkışında bu noktaya değecek böylece kadının en hassas bölgelerinden biri olan G noktası uyarılarak hazzın artırılması sağlanmış olacaktır.

İşlem hafif anestezi altında 15 dk içerisinde gerçekleştirilir. Anestezi etkisi geçtikten hemen sonra taburculuk sağlanır. Aynı gün ev ve iş hayatına dönüş sağlanmakta herhangi bir kısıtlama olmamaktadır.

G-SHOT (G Noktası - Genital Dolgu İşlemi) Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kalıcı bir işlem mi?

İşlemin 1   yıla yakın kalıcılığı vardır.

 

İyileşme süreci nasıldır?

Hastalar aynı gün normal iş ve ev yaşamlarına kaldığı yerden devam edebilir.

 

Ne zaman cinsel ilişkiye girebilirim?

5 gün sonra, doktorunuzdan onay aldıktan sonra cinsel ilişkiye girebilirsiniz.

 

Partnerim böyle bir operasyon geçirdiğimi anlar mı?

Hayır anlaşılmaz.

 

Ne zaman çalışma hayatına dönebilirim?

Aynı gün  çalışma hayatına dönebilirsiniz.

 

Ne zaman yolculuk yapabilirim?

Aynı gün uçak   yolculuğu dahil yolculuk yapabilirsiniz.

 

G-Shot ve Genital Dolgu uygulaması fiyatı nedir?

İşlemin maliyeti için kliniğimizle iletişime geçebilir ve ön görüşme için bizlere ulaşabilirsiniz.

G-SHOT hakkında şimdi bilgi alın.